Lodowiska

Przedstawiamy Państwu nasz produkt - Lodowiska sztucznie mrożone...

     Wybierając naszą firmę decydujecie się Państwo na pełną i fachową obsługę inwestycji od fazy projektowej, aż po realizację i serwis. Proponowane przez nas rozwiązania projektowe są rezultatem wieloletnich doświadczeń. Nasze działanie nie ogranicza się do sprzedaży lodowiska. Współpracując z nami, możecie Państwo liczyć na pomoc przy tworzeniu strategii marketingowej i programów sprzedażowych. Dajemy Państwu gotowy produkt, który przy właściwym zarządzaniu należy do najszybciej zwracanych się inwestycji spośród obiektów sportowo-rekreacyjnych.

   

Lodowiska sztucznie mrożone mogą funkcjonować w dodatnich temperaturach, nawet do plus 10ºC. Dlatego sezon łyżwiarski na naszych lodowiskach zaczyna się już w listopadzie i trwa średnio do końca marca! To prawie pięć miesięcy czerpania korzyści płynących z funkcjonowania lodowiska, które może być instalowane na boiskach, kortach tenisowych, parkingach, czyli miejscach, które zimą nie przynoszą żadnych profitów.

Jesteśmy w stanie zapewnić Państwu projektowanie lodowisk... 

Wykonywane przez naszą firmę projekty uwzględniają możliwości lokalizacyjne i finansowe inwestora. Poza standardowymi rozmiarami lodowisk potrafimy dopasować się do każdej lokalizacji i ukształtowania terenu. Projektujemy zarówno lodowiska stałe jak i lodowiska sezonowe (mobilne). Wykorzystując wieloletnie doświadczenie, zespół profesjonalnych projektantów wskaże najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, w sposób szczególny dbając o minimalizację kosztów eksploatacyjnych. W efekcie czego powstanie lodowisko tanie w budowie oraz utrzymaniu.

W ramach naszych usług wykonujemy zarówno lodowiska stałe jak też demontowane.

W zakres realizacji lodowiska wchodzą:

  • dostawa agregatu chłodniczego
  • dostawa systemu ziębniczego tafli lodowiska
  • dostawa band lodowiska
  • montaż wszystkich podzespołów
  • budowa tafli lodu
  • uruchomienie lodowiska
  • szkolenie pracowników inwestora

    Do budowy lodowiska niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego systemu orurowania, agregatu chłodniczego oraz band otaczających lodowisko.

Systemy orurowania

        Systemy zbudowane są z segmentów rur polietylenowych ułożonych na wypoziomowanym podłożu i warstwie izolacji parochronnej z foli oraz izolacji termicznej z płyt styropianowych. W rurach tych krąży czynnik mrożący wodę na taflę lodową. Czynnikiem tym jest glikol, który w odpowiednim stężeniu chłodzony jest za pomocą agregatu wody lodowej. Schłodzony glikol etylenowy w parowniku do temp. -12°C za pomocą pompy przetłaczany jest do wężownicy płyty lodowiska, gdzie podgrzewa się do temp. -9°C, a następnie powraca do parownika schładzacza cieczy.

Agregaty chłodnicze

         W zależności od powierzchni lodowiska, stosujemy agregaty o wydajności od 130 do 175 kW oraz większe, dobrane do wielkości lodowiska jakie zamówi klient, kończąc na urządzeniach odpowiednich do profesjonalnych pełnowymiarowych lodowisk sportowych. Agregaty w zależności od swojej mocy posiadają odpowiednio dwa-cztery obiegi chłodnicze z dwoma lub czteroma sprężarkami tłokowymi półhermetycznymi. Stopniowanie mocy agregatu: 25, 50,75%. Agregat może pracować w temperaturze otoczenia maks + 15 ˚ C.

   

Bandy

          Wykonane są z profili stalowych i wyłożone są płytą PE HD 1200mm x 2400mm o grubości 8mm koloru białego z dodatkiem stabilizatora UV, oraz płyta okopową wykonaną jest PE HD 200 mm x 2400mm o grubości 10mm koloru żółtego, a listwa poręczowa w kształcie U jest koloru niebieskiego. Bandy posiadają bramę wjazdową dla rolby oraz furtki dla łyżwiarzy. Promień łuku bandy wynosi 5,0m. Dla boisk mobilnych (sezonowych) skonstruowaliśmy bandy przytwierdzone do podłoża tylko poprzez przymarzanie tafli lodu. Takie rozwiązanie nie powoduje uszkodzeń w nawierzchni sportowej, na której lodowisko zostało umiejscowione.


 

Polecamy również Państwu ROLBĘ-maszynę do pielęgnacji lodu

        W trakcie użytkowania lodowiska jego tafle należy poddawać regularnym zabiegom konserwacyjnym i pielęgnacyjnym. Odpowiednią jakość i grubość lodu zapewnia rolba - maszyna do pielęgnacji tafli lodu.

Zachęcamy Państwa do przeczytania o Naszej drugiej firmie http://www.n-icegroup.pl/, która wyposaża lodowiska w rolby.

"n-ICE " - pierwsze całkowicie polskie maszyny do pielęgnacji lodu !!!

Nowoczesny i opływowy kształt maszyny zapewnia świetną widoczność podczas konserwacji lodowiska, a zastosowane rozwiązania techniczne i jakość materiałów zapewniają utrzymanie gładkiej powierzchni lodu. Rolbę cechuje trwałość rozwiązań min. elementy orurowań oraz zbiornik na wodę wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki czemu zmniejszamy do minimum ryzyko korozji elementów.

Miło nam poinformować, że maszyna do pielęgnacji tafli lodowiska rolba "n-ICE" MODEL 1200 zdobyła nagrodę "Złoty Medal - Wybór Konsumentów" na targach Budma 2012

Głosowanie odbywało się w trakcie targów w Strefie Mistrza oraz po targach na stronie zloty medal.mtp.pl gdzie produkt ten zebrał aż 74% wszystkich oddanych głosów. 

 

WYRÓŻNIENIA

Rzetelni w biznesie to MY... Orły Polskiego Budownictwa Złoty Medal 2012 Państwowa Inspekcja Pracy

Ta strona korzysta z plików cookies dla poprawnego funkcjonowania - użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej jak opisano w polityce plików cookies.