"Zimno to nasza specjalność" przeczytaj artykuł z miesięcznika Builder ...

" Zimno to nasza specjalność "
przeczytaj artykuł z miesięcznika Builder …

W marcu ukazał się miesięcznik Builder Nr 3 a w nim możecie Państwo znaleźć artykuł pt. „Zimno to nasza specjalność” w który przedstawiamy, jak wygląda cała procedura stworzenia sztucznego lodowiska od A do Z.
 

 

ZIMNO to nasza

              specjalność ...

Firma ALLES COOL sprzedaje i wydzierżawia lodowiska stałe i mobilne wraz z całym wyposażeniem,w skład którego mogą wchodzić maszyna do pielęgnacji lodu (rolba), suszarki
i ostrzałki do łyżew, chodniki gumowe dla łyżwiarzy, kontenerowe zaplecze wypożyczalni łyżew
i kasy,izolowany garaż kontenerowy do rolby, zadaszenie lodowiska, oświetlenie i nagłośnienie.

 

Firma ALLES COOL Chłodnictwo Klimatyzacja Wentylacja Jacek Stempin powstała w 2003 roku w Kępnie. Od początku swojej działalności zajmowała się projektowaniem i montażem instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych. Dynamiczny rozwój owocował uruchamianiem kolejnych działów (w tym salonu sprzedaży i hurtowni klimatyzacyjno-wentylacyjnej) oraz zdobywaniem nowych rynków. W roku 2004 właściciel firmy zdecydował się na budowę oraz eksploatację pierwszego sztucznego lodowiska. Sukces tej inwestycji spowodował, że budowa lodowisk oraz produkcja i sprzedaż maszyn do pielęgnacji lodu stały się kolejną, energicznie rozwijającą się gałęzią firmy.

Nasz produkt – lodowiska sztucznie mrożone

Wybierając ALLES COOL, decydujecie się Państwo na pełną i fachową obsługę inwestycji – od fazy projektowej aż po realizację i serwis. Proponowane przez nas rozwiązania projektowe są rezultatem wieloletnich doświadczeń. Nasze działanie nie ogranicza się do sprzedaży lodowiska. Współpracując z nami, możecie Państwo liczyć na pomoc przy tworzeniu strategii marketingowej i programów sprzedażowych. Dajemy gotowy produkt, który przy właściwym zarządzaniu należy do najszybciej zwracających się inwestycji spośród obiektów sportowo-rekreacyjnych. Lodowiska sztucznie mrożone mogą funkcjonować w dodatnich temperaturach, nawet do +10°C. Dlatego sezon łyżwiarski na naszych obiektach zaczyna się już w listopadzie i trwa średnio do końca marca! To prawie pięć miesięcy czerpania korzyści płynących z funkcjonowania lodowiska, które może być instalowane na boiskach, kortach tenisowych czy parkingach, czyli w miejscach, które zimą nie przynoszą żadnych profitów.

Zapewniamy projektowanie i realizację lodowisk

Wykonywane przez naszą firmę projekty uwzględniają możliwości lokalizacyjne i finansowe inwestora. Oferujemy standardowe rozmiary lodowisk, ale potrafimy też dopasować się do każdej lokalizacji i ukształtowania terenu. Projektujemy i wykonujemy zarówno lodowiska stałe, jak i sezonowe (mobilne). Wieloletnie doświadczenie pozwoli zespołowi naszych profesjonalnych projektantów wskazać najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i w sposób szczególny zadbać o minimalizację kosztów eksploatacyjnych. W efekcie powstanie lodowisko tanie w budowie oraz utrzymaniu. Ponadto zapewniamy specjalną ofertę stałej konserwacji z umową serwisową i gwarantowanym czasem reakcji w razie wystąpienia awarii.

W zakres realizacji lodowiska wchodzą:

  • dostawa agregatu chłodniczego,
  • dostawa systemu ziębniczego tafli lodowiska,
  • dostawa band lodowiska,
  • montaż wszystkich podzespołów,
  • budowa tafli lodu,
  • uruchomienie lodowiska,
  • szkolenie pracowników inwestora.

Systemy orurowania

Do budowy lodowiska niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego systemu orurowania, agregatu chłodniczego oraz band otaczających lodowisko. Pierwszy z wymienionych elementów zbudowany jest z segmentów rur polietylenowych ułożonych na wypoziomowanym podłożu. W rurach tych krąży czynnik mrożący wodę na taflę lodową. Czynnikiem tym jest glikol, który w odpowiednim stężeniu chłodzony jest za pomocą agregatu wody lodowej.

Agregaty chłodnicze

W zależności od powierzchni lodowiska stosujemy agregaty o różnych wydajnościach chłodniczych, dobrane do wielkości lodowiska, jakie zamówi klient. Agregaty w zależności od swojej mocy posiadają 1 lub 2 obiegi chłodnicze z różną ilością sprężarek tłokowych półhermetycznych, jak i sprężarek scroll. Moc agregatu jest stopniowana w %: 25, 50, 75, 100. Agregat może pracować w temperaturze otoczenia maks. +15°C.

Bandy

Wykonane są z profili stalowych i wyłożone płytą koloru białego. Płyta okopowa jest koloru żółtego, a listwa poręczowa w kształcie litery U ma barwę niebieską. Bandy posiadają bramę wjazdową dla rolby oraz furtki dla łyżwiarzy. Promień łuku wynosi 5 m. Dla boisk mobilnych (sezonowych) skonstruowaliśmy bandy przytwierdzone do podłoża tylko poprzez przymarzanie tafli lodu. Takie rozwiązanie nie powoduje uszkodzeń w nawierzchni sportowej, na której lodowisko zostało umiejscowione.

Serwis

Nasz serwis wyspecjalizowany jest w naprawach, obsłudze i montażu urządzeń chłodniczych. Usługi kierujemy do wszystkich klientów, zarówno do firm, jak i osób prywatnych. Zapewniamy szybkie zlokalizowanie usterki i jej usunięcie w ciągu 24 godzin od czasu jej zgłoszenia. Więcej informacji można uzyskać na naszej stronie internetowej: www.allescool.com.pl bądź pod numerem telefonu: 603 789 781 – Jacek Stempin. Bardzo chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i przygotujemy ofertę.

* ALLES COOL * CHŁODNICTWO, KLIMATYZACJA, WENTYLACJA - JACEK STEMPIN
7.03.2014 r. 

 

WYRÓŻNIENIA

Rzetelni w biznesie to MY... Orły Polskiego Budownictwa Złoty Medal 2012 Państwowa Inspekcja Pracy

Ta strona korzysta z plików cookies dla poprawnego funkcjonowania - użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej jak opisano w polityce plików cookies.