Wentylacja

Nasza firma zajmuje się projektowaniem i wykonawstwem skutecznych i efektywnych instalacji wentylacji w budownictwie mieszkaniowym jedno i wielorodzinnym, w budynkach użyteczności publicznej, obiektach komercyjnych i przemysłowych.

Dzięki wentylacji zyskujemy:

  • komfort przebywania w pomieszczeniu
  • dobre samopoczucie i zdrowie mieszkańców i pracowników biur
  • prawidłowe funkcjonowanie kominków, pieców, kotłów co
  • bezpieczną jakość powietrza dla alergików: brak w pomieszczeniach wilgoci, grzybów na ścianach
  • obniżenie kosztów ogrzewania domów
  • zapewnienie wymaganej jakości produkcji

Rekuperacja

Rekuperacja polega na pobieraniu ciepła z powietrza wywiewanego z pomieszczenia i przekazywaniu go świeżemu powietrzu napływającemu do wnętrza budynku. Dzięki niej można zaoszczędzić na kosztach ogrzewania budynku.

Chcąc uzyskać standard energooszczędnego budynku, należy zastosować mechaniczną wentylację nawiewno - wywiewną z odzyskiem ciepła (rekuperacja). Rekuperacja nie dość że powoduje odzysk ciepła, ale ma również mnóstwo innych zalet: dostarcza świeże powietrze, pomaga zmniejszyć wilgotność powietrza wewnątrz domu i skutecznie usunąć szkodliwe zanieczyszczenia powstające w budynku.

Dodatkową możliwością systemu wentylacji mechanicznej oraz dalsze ograniczenie strat ciepła i uzyskanie zysków klimatyzacyjnych jest możliwe przy połączeniu rekuperatora z gruntowym wymiennikiem ciepła (GWC), w którym powietrze przed doprowadzeniem do wnętrza domu podgrzewa się w czasie zimy i chłodzi latem!

 

Ta strona korzysta z plików cookies dla poprawnego funkcjonowania - użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej jak opisano w polityce plików cookies.